Radna PO chciała uderzyć w ministra Błaszczaka, a dostało się... jej partii

Okazało się, że radna skrytykowała MSW za czasów rządów PO-PSL (fot. fb)

Radna Platformy Obywatelskiej w Warszawie wstawiła na Twittera zdjęcie, które miało uderzyć w ministra spraw wewnętrznych. Okazało się, że skrytykowała... MSW za czasów rządów PO-PSL.

„Będziemy interweniować ws. informacji o Marszu Niepodległości w zagranicznych mediach”

– Nie może dochodzić do sytuacji, w której mówi się, że ulicami w Polsce szli faszyści; to fałsz, z którym trzeba walczyć. Będziemy interweniować...

zobacz więcej

„Banksy przewidział. Błaszczak nie dostrzega. Polska 11.11.17.” – tak Sylwia Krajewska, radna PO w Warszawie, podpisała zdjęcie, które wstawiła na Twittera.

Przedstawia ono malunek nawiązujący do twórczości brytyjskiego artysty street art Banksy’ego. Widać na nim mężczyznę, który kopie drugiego człowieka w głowę. Obrazek odwołuje się do napaści policjanta na przechodnia w czasie jednej z pierwszych edycji Marszu Niepodległości w 2011 roku, czyli w czasie rządów PO-PSL.

Na rękawie agresora, przedstawionego na obrazku, namalowana jest smutna buźka, która nawiązuje do logo Platformy Obywatelskiej.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Szybko zauważyli nieścisłość w rozumowaniu radnej i przypomnieli, że malunek tyczy się zachowania policji za rządów PO.

źródło:
Zobacz więcej