Uprowadzili 12-latkę z Golczewa. Jest akt oskarżenia

Do uprowadzenia doszło w marcu w Golczewie (fot. Kuba Pijanka/TVP Szczecin)

Akt oskarżenia przeciwko Ryszardowi D. i Elżbiecie B., którzy są podejrzani o uprowadzenie 12-letniej dziewczynki w Golczewie, trafił do sądu – poinformowała szczecińska prokuratura okręgowa.

Szukali go od stycznia. 33-latek podejrzany o pedofilię w rękach policji

Mężczyzna podejrzany o seksualne wykorzystywanie dziewczynki poniżej 15. roku życia został zatrzymany przez funkcjonariuszy Biura Kryminalnego...

zobacz więcej

Według ustaleń śledczych sprawcy uprowadzili dziewczynkę 3 marcu wieczorem w Golczewie.

Podejrzany mężczyzna miał złapać dziewczynkę, obezwładnić i wepchnąć do samochodu. Dwunastolatka była przetrzymywana w aucie przez kilka godzin. W poszukiwaniach Amelii brało udział około 350 policjantów, użyto także śmigłowca. Dziewczynkę w samochodzie znaleźli w nocy funkcjonariusze, którzy wracali ze szkolenia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Ryszard D. i Elżbieta B. zostali zatrzymani rano 4 marca.

Mężczyzna niedawno został przedterminowo zwolniony z więzienia. Odsiadywał karę 9 lat więzienia za brutalne pobicie innej 10-letniej dziewczynki.

Choć najpierw sąd okręgowy nie uwzględnił wniosku, Sąd Apelacyjny w Szczecinie udzielił mężczyźnie takiego zwolnienia. SA tłumaczył swą decyzję tym, że zachowanie skazanego się poprawiało. Elżbieta B. nie była wcześniej karana. Teraz za zarzucone im czyny grozi od 3 do 15 lat kara pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej