Rosja ponownie straszy Polskę Iskanderami

aktualizacja: 18:01 wyślijdrukuj
fot
Rosyjski deputowany skrytykował USA, Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię za rozmieszczanie dodatkowych sił amerykańskich w pobliżu rosyjskich granic (fot. REUTERS/Sergei Karpukhin)

Rosja znowu straszy NATO rozmieszczeniem kompleksów rakietowych Iskander w pobliżu granic Polski i Litwy. – Nie będziemy patrzeć z opuszczonymi rękami, ale podejmiemy odpowiednie kroki – powiedział rosyjski deputowany Władimir Szamanow.

Cytowany przez agencję Ria Novosti szef komisji obrony Dumy Państwowej Władimir Szamanow oświadczył, że Moskwa może zwiększyć liczbę tych nowoczesnych systemów wzdłuż swoich granic, w tym w obwodzie kaliningradzkim.

Rosyjski deputowany skrytykował Stany Zjednoczone oraz Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię za rozmieszczanie dodatkowych sił amerykańskich w pobliżu rosyjskich granic. – Nie będziemy patrzeć z opuszczonymi rękami, ale podejmiemy odpowiednie kroki – powiedział Władimir Szamanow. Wskazał na rozmieszczanie w pobliżu granic z państwami NATO dodatkowych oddziałów, w tym wyposażonych w rakiety typu Iskander. Według słów rosyjskiego polityka, te lądowe pociski balistyczne mogą trafić również w większej liczbie do graniczącego z Polską i Litwą Kaliningradu.

Wybrane dla Ciebie