Szef SpaceX Elon Musk planuje prywatną wyprawę na Marsa

Szef SpaceX Elon Musk planuje prywatną wyprawę na Marsa (fot. pixabay.com/ainur_zakirov)

Elon Musk, charyzmatyczny szef prywatnej firmy aeronautycznej SpaceX, zapowiedział, że do roku 2024, wcześniej niż rządowa NASA, zorganizuje prywatną wyprawę na Marsa - poinformował w piątek dziennik „Wall Street Journal”.

Mars miał atmosferę? Naukowcy zbierają na to dowody

Naukowcy mają kolejne dowody na hipotezę, że Mars miał kiedyś gęstą atmosferę, ale z czasem ją stracił. Według ekspertów publikujących w magazynie...

zobacz więcej

46-letni Musk inwestor i wynalazca, który jest także założycielem i dyrektorem wykonawczym producenta samochodów elektrycznych Tesla Inc., podzielił się swoimi planami z uczestnikami Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego (International Astronautical Congress 2017) w Adelajdzie w Australii. Prezentacja Elona Muska była transmitowana przez serwis internetowy YouTube.

W celu zgromadzenia funduszy na podbój Czerwonej Planety szef i główny dyrektor technologiczny SpaceX zamierza stworzyć komercyjną flotę statków kosmicznych, które będą świadczyły usługi satelitarne i kosmiczne rządom i firmom posiadającym satelity.

Kosmiczne wyprawy turystyczne „już za dwa lata”

Dodatkowym źródłem dochodów i kapitału na wyprawę na Marsa, jak przewiduje urodzony w RPA miliarder mieszkający obecnie w Kalifornii, będzie organizowanie „już za dwa lata” kosmicznych wypraw turystycznych.

Zdaniem niezależnych ekspertów, cytowanych na łamach dziennika „Wall Street Journal”, załogowa wyprawa na Marsa będzie kosztowała co najmniej 10 mld dolarów.

Elton Musk z fortuną szacowaną w czerwcu br. na 16,5 mld dolarów zajmuje obecnie 80 miejsce na liście najbogatszych ludzi świata magazynu „Forbes”.

źródło:

Zobacz więcej