„Zaparkował” na dachu bmw. Policja pokazała nagranie

aktualizacja: 12:32 wyślijdrukuj
fot
Do kolizji doszło w Olsztynie (fot. policja.pl)

Uszkodzona lampa uliczna i volkswagen „zaparkowany” na bmw – taki niecodzienny widok czekał na olsztyńskich policjantów po zgłoszeniu dotyczącym kolizji. Funkcjonariusze opublikowali nagranie, by unaocznić kierowcom, że chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia na drodze.

Do kolizji doszło w niedzielę po południu w Olsztynie. Jadący ul. Sikorskiego kierowca volkswagena polo nie zachował należytej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu i najechał na prawidłowo jadące bmw, spychając je na pas zieleni.

Kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem, auto obróciło się bokiem, najechało na krawężnik i uderzyło w latarnię. W wyniku tego uderzenia tył auta uniósł się i po chwili opadł na bmw, które wjechało w to miejsce.Choć wypadek wyglądał groźnie, nikomu nic się nie stało. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 28-letniemu kierowcy volkswagena.

Opublikowane przez policjantów nagranie pokazuje, że wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do groźnego wypadku.. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze, patrzeć w lusterka i zachować ostrożność podczas wykonywania jakichkolwiek manewrów podczas jazdy – przypominają olsztyńscy funkcjonariusze.

Wybrane dla Ciebie