TYLKO W TVP

„Juncker podsumował pracę Tuska w sposób więcej niż negatywny”

aktualizacja: 21:59 wyślijdrukuj
Jean Claude Juncker skrytykował pracę Donalda Tuska (fot. REUTERS/Francois Lenoir)

– W wymiarze politycznym krytyka Donalda Tuska jest druzgocąca. Ocena działalności czy braku działalności Tuska jest surowa i co ciekawe, jest udziałem kolegi z tej samej rodziny politycznej – powiedział w „Minęła dwudziesta” wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki.

Szef KE Jean-Claude Juncker zaproponował połączenie stanowisk przewodniczącego Rady Europejskiej i szefa Komisji Europejskiej. – To oznacza negatywną ocenę działalności, aktywności, a może braku aktywności przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska – powiedział w TVP Info wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki.

– Przypomnę, że jego poprzednik, Van Rompuy, od rana do nocy miał spotkania, tryskał pomysłami, nawet może miał ich za dużo co do przyszłości Unii. Żadnego takiego konceptu Donald Tusk nie przedstawił dodał. Zdaniem europosła PiS ocena działalności byłego polskiego premiera jest surowa i jest udziałem kolegi z tej samej rodziny politycznej. Gość programu dodał, że rzadko się zdarza, aby publicznie dezawuować swojego politycznego partnera.

Ryszard Czarnecki uważa, że Jean Claude Juncker podsumował pracę Donalda Tuska w sposób więcej niż negatywny. Podkreślił, że w wymiarze politycznym krytyka Tuska jest druzgocąca.

Jednocześnie zdaniem europosła Juncker „mówił trochę Jarosławem Kaczyńskim”. – Bo prezes Kaczyński powiedział o konieczności pracy nad nowym traktatem już w czerwcu zeszłego roku, po Brexicie – przypomniał.

Wybrane dla Ciebie