TYLKO W TVP

„Przypudrowanie systemu nie jest reformą, prezydent wziął na siebie dużą odpowiedzialność”

aktualizacja: 09:22 wyślijdrukuj
Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś w programie „Minęła 8” w TVP Info (fot.tvp.info)

– Prezydent Andrzej Duda wziął na siebie dużą odpowiedzialność w związku z wetami ustaw. Resort sprawiedliwości nie otrzymał jeszcze żadnej oficjalnej informacji na temat projektów dotyczących reformy sądownictwa – powiedział w programie „Minęła 8” Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości.

– Kilkukrotnie już mówiliśmy, że gdyby tylko prezydent Andrzej Duda zechciał, to jesteśmy gotowi zaopiniować te projekty – dodał Michał Woś.

Według wiceministra reforma wymiaru sprawiedliwości jest potrzebna. – Popiera ją 81 proc. Polaków. Przypudrowanie obecnego systemu nie jest żadną reformą. Polskie sądownictwo musi być zmienione radykalnie – powiedział.

Projektowane ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa będą tematem dzisiejszych rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami kubów sejmowych. Politycy PO, Kukiz'15, PSL i Nowoczesnej zapowiadają, że przyjdą na spotkanie z własnymi propozycjami zmian. PiS podtrzymuje postulaty reformy, które prezydent zawetował. 24 lipca prezydent Andrzej Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zapowiedział przygotowanie projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

Wybrane dla Ciebie