Rekord na nowojorskiej giełdzie. Irma i Korea Płn. nie odstraszają inwestorów

aktualizacja: 06:44 wyślijdrukuj
fot
Wtorek przyniósł kolejne wzrosty wszystkich nowojorskich indeksów (fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE)

Kolejny dzień wzrostów na nowojorskich giełdach. Indeks S&P 500 ustanowił nowy historyczny rekord. Eksperci zwracają uwagę, że inwestorzy mniej obawiają się wpływu huraganu Irma na gospodarkę USA i prowokacji ze strony Korei Północnej.

Indeks Dow Jones Industrial wzrósł na zamknięciu o 0,28 proc. do 22 118,86 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,34 proc. do 2496,48 pkt. Nasdaq Comp. zyskał 0,34 proc. i wyniósł 6454,28 pkt.

Na rynku dominuje większa skłonność do podejmowania ryzyka – inwestorzy w mniejszym stopniu obawiają się negatywnych dla gospodarki amerykańskiej skutków huraganu Irma, który przekształcił się w tropikalną burzę.

Podobnie jest w przypadku niepokojów związanych z działaniami Korei Północnej. Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła bowiem jednomyślnie w poniedziałek rezolucję o nałożeniu dodatkowych sankcji na ten kraj, ale pod głosowanie poddana została jednak złagodzona wersja, by uzyskać poparcie Rosji i Chin. W przyszłym tygodniu na posiedzeniu zbiera się Rezerwa Federalna, która zaprezentuje nowe projekcje makro oraz dla ścieżki stóp procentowych. Z uwagi na słabnącą presję inflacyjną rynek nie spodziewa się obecnie, by Fed zdecydował się na trzecią podwyżkę stóp procentowych w tym roku.

Wybrane dla Ciebie