TYLKO U NAS

Wypadła z drogi omijając psa. Winowajca wrócił, żeby podziękować

aktualizacja: 16:02 wyślijdrukuj
Właściciel psa został ukarany 100-złotowym mandatem (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz/KPP)

Omijając czworonoga, który wtargnął na drogę, 21-letnia kobieta spowodowała kolizję. Jej auto przewróciło się na bok. Kiedy ją opatrywano, pies wrócił i w charakterystyczny dla swego gatunku sposób wyraził wdzięczność za ocalone życie. Jak dowiedział się portal tvp.info, niebezpieczna sytuacja na sucho nie uszła natomiast właścicielowi czworonoga.

Niebezpieczna sytuacja rozegrała się po godzinie 8 w miejscowości Sucharzewo, w powiecie mogileńskim. Przed auto prowadzone przez 21-letnią kobietę znienacka wyskoczył pies.

– Żeby go ominąć wykonała gwałtowny manewr, w wyniku którego jej Seicento wypadło z drogi i wylądowało na boku – opowiada portalowi tvp.info, asp. Tomasz Bartecki, rzecznik KPP w Mogilnie.

Winowajca wrócił na miejsce wypadku


Na miejsce przyjechała policja oraz karetka. Obrażenia kobiety okazały się niegroźne – miała jedynie otarcia nogi. Kiedy opatrywano ją w karetce na miejsce wypadku wrócił winowajca całego zajścia. – Zwierzę w wyjątkowy sposób podziękowało za ocalenie. Czworonóg przez cały czas nie odstępował 21-latki, kład głowę obok jej stóp i czekał, aż ratownicy medyczni skończą opatrywać jej nogę. Świadkiem wzruszającego momentu był dzielnicowy asp. szt. Tomasz Foremski, który uwiecznił sytuację – wyjaśnia rzecznik.

Za nieodpowiednią opiekę i zabezpieczenie psa właściciel został ukarany mandatem w wysokości 100 złotych.

Wybrane dla Ciebie