Komisarz Bieńkowska dystansuje się od „krajów jak Polska”

aktualizacja: 18:26 wyślijdrukuj
Media komentują internetowy artykuł tygodnika „Der Spiegel”, dotyczący Elżbiety Bieńkowskiej (fot. flickr.com/Fred Romero)

Media komentują internetowy artykuł niemieckiego tygodnika, dotyczący Elżbiety Bieńkowskiej. „Der Spiegel” cytuje wypowiedzi eurokomisarz ds. rynku wewnętrznego. Odnosząc się do słów jednego z brytyjskich urzędników, była polska wicepremier oceniła, że są większe zagrożenia dla jedności Unii Europejskiej niż Brexit. Wskazała na „kraje takie jak Polska”. – To słowa nieprawdziwe, włączają się w kampanię przylepiania Polsce łatki eurosceptycyzmu – powiedział TVP Info Adrian Stankowski z „Gazeta Polska Codziennie”.

– Decyzja o opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię była »wstrząsem dla wszystkich«, ale teraz eurosceptycy są postrzegani jako poważne zagrożenie – powiedziała komisarz, cytowana przez niemiecki tygodnik.

O co chodziło eurokomisarz? – pyta portal Niezależna.pl. „Nietrudno się domyślić. To przede wszystkim sprawa uchodźców” – odpowiada. „Jako przykład na to, jak obecny polski rząd torpeduje politykę Unii Europejskiej, Bieńkowska podała odmowę uczestnictwa w systemie relokacji uchodźców według kwot” – komentuje portal wpolityce.pl.

„Bieńkowska widzi jednak jeszcze inne zagrożenia: próbę objęcia organizacji pozarządowych kuratelą oraz odmowę dotrzymania zakazu wycinki w puszczy Białowieskiej. Komisarz UE ocenia te działania polskiego rządu krytycznie” – cytuje portal „Spiegla”.

– Polski rząd nie jest eurosceptyczny. To są nieprawdziwe słowa – powiedział TVP Info Adrian Stankowski z „Gazeta Polska Codziennie”. – Włączają się w kampanię przylepiania Polsce łatki eurosceptycyzmu. Rząd po prostu stawia jasno polskie interesy na forum Unii Europejskiej – dodał dziennikarz.

Wybrane dla Ciebie