Kto zostanie mistrzem świata w... chowanego? We Włoszech trwają niezwykłe zawody

aktualizacja: 08:59 wyślijdrukuj
fot
Miasteczko-widmo Consonno (fot. twitter.com/LosBuffo)

W miasteczku–widmie Consonno na północy Włoch do niedzieli trwają VII Mistrzostwa Świata w... Zabawie w Chowanego. Bierze w nich udział 400 osób, podzielonych na 80 drużyn.

Do opuszczonego parku rozrywki, koło Lecco w Lombardii, przyjechali miłośnicy zabawy w chowanego z Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Słowenii, Węgier, Japonii, USA i Australii.

Każda z drużyn biorących udział w mistrzostwach otrzymuje oficjalny strój, a kolor stroju wybiera się w losowaniu.

Rozgrywki podzielone są na rundy, w trakcie każdej z nich jedna osoba poszukuje 20 osób z różnych drużyn. W Consonno mistrzostwa w chowanego odbywają się od dwóch lat i – jak się zauważa – ta porzucona osada wśród wzgórz jest idealnym miejscem na takie zawody. Było o niej głośno w latach 60. zeszłego wieku, kiedy postanowiono założyć tam „lombardzkie Las Vegas”, czyli park rozrywki.

Zbudowany został minaret, chińska pagoda, średniowieczny zamek i dziesiątki innych atrakcji. Kilka lat po inauguracji miasteczko zostało zalane w czasie powodzi. Na ogromnym obszarze pozostały rudery, czyli doskonały teren, gdzie można się ukryć.

Wybrane dla Ciebie