20. rocznica śmierci księżnej Diany

Przed Pałacem Buckingham rośnie góra kwiatów i pamiątek związanych z tragicznie zmarłą księżną Walii. W Londynie obchodzono 20. rocznicę śmierci Diany.

Lady Diana Spencer, pierwsza żona księcia Karola, matka następców tronu – Wilhelma i Henryka. Była znana ze swej działalności charytatywnej. W plebiscycie BBC „100 Najwybitniejszych Brytyjczyków” zajęła 3. Miejsce. Była też jedną z osób na świecie najbardziej śledzonych przez paparazzich.

Po ujawnieniu romansu Karola z Camillą Parker-Bowles i po czteroletniej separacji para książęca rozwiodła się w sierpniu 1996 roku. Rok później Mercedes S280, którym jechała Diana, uderzył w 13. filar tunelu Alma w Paryżu.

Kierowca samochodu Henri Paul uciekał przed paparazzi. Na miejscu zginął on oraz Dodi Al-Fayed, producent filmowy, z którym była związana księżna. Diana błagała otaczających ich paparazzich: „Zostawcie mnie w spokoju”. Została przewieziona do szpitala, zmarła o godz. 4 nad ranem 31 sierpnia 1997 roku z powodu wewnętrznych obrażeń. Miała 36 lat.

Zapraszamy do wspominania z nami tej niezwykłej kobiety.