Bezdomny Polak zasztyletował Słowaka w Austrii? Wskazali go świadkowie

Policję zaalarmowali świadkowie, którzy zauważyli zakrwawioną ofiarę w pobliżu mostu Reichsbruecke (fot. Shutterstock/Adamsov studio)

Austriackie władze policyjne poinformowały, że 49-letni bezdomny Polak jest podejrzany o zadanie w nocy z soboty na niedzielę śmiertelnych ran nożem innemu bezdomnemu na wyspie Donauinsel w Wiedniu. Zatrzymany Polak odmawia zeznań.

Odwołała ślub, a na przyjęcie zamiast rodziny zaprosiła bezdomnych

Mieszkanka stanu Indiana zamiast wyrzucić jedzenie przygotowane na odwołany ślub, postanowiła zrobić coś dobrego. Wydała przyjęcie dla 170...

zobacz więcej

Noża na razie nie znaleziono, ale według policji na winę podejrzanego wskazują liczne dowody.

29-letni Słowak zmarł około godziny 2 nad ranem w niedzielę w szpitalu, wskutek doznanych obrażeń. Policję zaalarmowali w sobotę krótko po godzinie 23 w sobotę świadkowie, którzy zauważyli zakrwawioną ofiarę w pobliżu mostu Reichsbruecke.

Obecni tam inni bezdomni jednoznacznie i zdecydowanie wskazywali na Polaka jako na sprawcę. Zatrzymano go we wskazanym przez świadka, kobietę, miejscu, gdzie nocował. Miał na sobie ślady walki, w tym zadrapania i ranę tłuczoną na twarzy oraz zakrwawioną odzież.

Z przeprowadzonych na miejscu zbrodni wstępnych przesłuchań wynika, że pierwsza kłótnia między podejrzanym i jego późniejszą ofiarą wywiązała się już około godziny 20. Motyw zabójstwa pozostaje nadal nieznany.

źródło:

Zobacz więcej