Berlin: pobili mężczyznę, bo nosił łańcuszek z krzyżykiem

Policja nie wyklucza, że napastnikami mogli być uchodźcy z Północnej Afryki (fot. flickr/knitsteel)

W Berlinie trzech młodych mężczyzn napadło i pobiło 39-latka – poinformował dziennik „Die Welt”. Prawdopodobnie napastnikom nie spodobał się łańcuszek z krzyżykiem, jaki ofiara nosiła na szyi. Rzeczniczka prasowa prezydium policji w Berlinie, w rozmowie z Polskim Radiem nie wykluczyła, że napastnikami mogli być uchodźcy z Północnej Afryki.

„To instrukcja dla morderców”. Islamiści wezwani do ataków na policjantów

„Atakujcie ich” – taki tytuł nosi nagranie, które jest rozpowszechniane w internecie przez tzw. Państwo Islamskie. Informację tę potwierdziło w...

zobacz więcej

Rzeczniczka prasowa berlińskiej policji powiedziała Polskiemu Radiu, że służby ścigania poszukują trzech młodych mężczyzn w wieku około 14-16 lat, którzy nocy w sobotę, w dzielnicy Prenzlauer Berg dokonali napadu.

– Nie można wykluczyć, że poszukiwani napastnicy pochodzą z krajów arabskich – powiedziała rzeczniczka. Z zeznań świadków wynika, że sprawcy, mówiący słabo po niemiecku, wulgarnymi słowami obrażali ofiarę. Pobili go, zerwali mu z szyi krzyżyk i uciekli.

Sprawę napadu potraktowano poważnie, bowiem śledztwo nad nim przejął wydział Ochrony Państwa z policji śledczej w Berlinie. Zajmuje się on zapobieganiem i zwalczaniem czynów kryminalnych motywowanych politycznie, w tym m.in. przestępstw dokonanych przez skrajną lewicę, neonazistów, cudzoziemców i skrajnych islamistów.

źródło:
Zobacz więcej