TWOJE INFO

Warszawa: tramwaj nie wyhamował na przystanku. Trzy osoby ranne

aktualizacja: 12:50 wyślijdrukuj
fot
Wypadek na ul. Grójeckiej w Warszawie (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Na warszawskiej Ochocie doszło do zderzenia trzech samochodów z tramwajem. Ranne zostały trzy osoby, m.in. pasażerka tramwaju. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Informacje o wydarzeniu otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

- Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i Wawelskiej. Tramwaj jechał od strony centrum w kierunku al. Krakowskiej - poinformowała PAP oficer prasowa Komendy Rejonowej Policji Warszawa III (Ochota, Ursus, Włochy) podkom. Edyta Wisowska.

Na skrzyżowaniu zderzyły się trzy samochody - dwa osobowe, jeden dostawcze. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby, w tym pasażerka tramwaju. Wszystkie zostały przewiezione do szpitala.
Według wstępnych ustaleń, przyczyną zdarzenia mogły być niesprawne hamulce w tramwaju. Skład miał przejechać przez przystanek bez zatrzymywania i uderzyć w samochody czekające na przejazd przez torowisko.

Zarząd Transportu Miejskiego podaje, że w związku z zablokowanym przejazdem w rejonie skrzyżowania Grójeckiej i Wawelskiej występują utrudnienia w kursowaniu linii tramwajowych 1, 7, 9, 14, 15.
banner