„Współpraca Dudy z Kukizem to sytuacja win-win”

Andrzej Duda i Paweł Kukiz nawiążą sojusz przed wyborami prezydenckimi w 2020 r. (fot. Flickr/Lukas Plewnia/Piotr Drabik)

Czy współpraca prezydenta Andrzeja Dudy i Pawła Kukiza przełoży się na ich sojusz w wyborach prezydenckich w 2020 roku? Na to pytanie próbował odpowiedzieć dziennikarz „Do Rzeczy”. Jak wynika z poniedziałkowego artykułu „Prezydencki rock and roll”, taki wariant nie jest wykluczony.

Kukiz: obywatele powinni odpowiedzieć na jedno pytanie – czy chcą nowej konstytucji

– Ze strony Kukiz'15 padła pełna deklaracja, jeśli chodzi o debatę, to było pierwsze spotkanie w tej sprawie – przyznał minister w Kancelarii...

zobacz więcej

– Na dziś mówienie o sojuszu prezydenckim jest jeszcze zbyt wcześnie – powiedział w rozmowie z „Do Rzeczy” jeden ze współpracowników Andrzeja Dudy. Stwierdził natomiast, że trzeba mieć świadomość, że współpraca Dudy z Kukizem to sytuacja „win-win”. – Obie strony wygrywają – dodał.

Do wyborów prezydenckich zostały jeszcze trzy lata, jednak jak podaje nieoficjalnie tygodnik, w środowisku prawicy mówi się o ścisłej współpracy obu przy budowie „antysystemowego obozu”. „Prezydent i lider Kukiz’15 od dłuższego czasu »czują bluesa«” – puentuje „Do Rzeczy”.

źródło:
Zobacz więcej