Zmarł John Avildsen, reżyser filmu „Rocky” i „Karate Kid”

aktualizacja: 09:55 wyślijdrukuj
fot
John Avildsen miał 81 lat (fot. Twitter/FOROtv)

Amerykański reżyser John Avildsen, znany zwłaszcza z filmu „Rocky” i „Karate Kid”, zmarł w Los Angeles w wieku 81 lat – poinformował dziennik „Los Angeles Times”. Avildsen chorował na raka trzustki.

W 1976 roku „Rocky”, opowiadający fikcyjną historię walecznego boksera Rocky'ego Balboa, którego postać wykreował Sylvester Stallone, zdobył trzy Oscary, w tym dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera.

Wobec wielkiego sukcesu filmu na całym świecie Stallone wcielił się w rolę pięściarza z Filadelfii sześć razy między 1976 a 2006 rokiem. Avildsen wyreżyserował jeszcze „Rocky'ego V” w 1990 r.; pozostałe części reżyserował Stallone.

Aktor na Instagramie złożył hołd Avildsenowi, który de facto uczynił go sławnym. „R.I.P. (Spoczywaj w pokoju). Jestem pewien, że wkrótce wyreżyserujesz »Trafił do nieba« - Dziękuję, Sly” – napisał Stallone.

Prezes związku reżyserów amerykańskich Paris Barclay wskazał w oświadczeniu, że „ekscytujące ukazywanie (przez Avildsena) zwycięstwa, odwagi i emocji przez kilkadziesiąt lat podbijało serca wielu pokoleń Amerykanów”.

Wybrane dla Ciebie