Włamywacze na rowerach. Trzech Gruzinów okradało mieszkania

Wszyscy zatrzymani to obywatele Gruzji (fot. Policja)

Opolscy policjanci zatrzymali trzech Gruzinów podejrzanych o to, że włamywali się do mieszkań i je okradali. Straty mogą wynosić prawie 50 tys. złotych.

Kradzież uli pod osłoną nocy

zobacz więcej

Charakterystyczne zgłoszenia o włamaniach do mieszkań funkcjonariusze z Opola odbierali od miesiąca. Złodzieje wyłamywali zamki i wynosili z mieszkań wszystko, co im wpadło w ręce. Z ustaleń śledczych wynikało, że włamywacze poruszają się skradzionymi rowerami miejskimi.

Policjanci przygotowali zasadzkę, w której udało się zatrzymać trzech mężczyzn w wieku od 21 do 44 lat. Wszyscy są obywatelami Gruzji. Mieli przy sobie ukradzione rzeczy, a jeszcze więcej takich przedmiotów funkcjonariusze znaleźli w wynajmowanym przez nich mieszkaniu.

Przestępcy najchętniej kradli laptopy, telefony, aparaty fotograficzne, dyski zewnętrzne, zegarki, ubrania i pieniądze.

Gdy policjanci przeszukiwali mieszkanie podejrzanych, pod budynek podjechał na rowerze miejskim jeszcze jeden mężczyzna. Rower był kradziony, a 22-latek, podobnie jak pozostali zatrzymani, pochodził z Gruzji.

Zatrzymani usłyszeli 16 zarzutów kradzieży z włamaniem. Sąd tymczasowo aresztował ich na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia. 22-latkowi, który przyjechał na skradzionym rowerze, grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej