„Chciałem zabić wszystkich”. Sprawca ataku w Nowym Jorku przed sądem

aktualizacja: 20:14 wyślijdrukuj
fot
Czerwona osobowa honda z dużą prędkością wjechała w grupę pieszych, po czym przewróciła się na bok (fot. PAP/ EPA/JUSTIN LANE)

Były wojskowy, który w czwartek wjechał w grupę ludzi w Nowym Jorku, powiedział, że chciał zabić wszystkich – ujawniła prokuratura. Na Times Square zginęła 18-letnia kobieta, a 22 osoby odniosły obrażenia. Sprawca stanął w piątek przed sądem.

Prokuratura podkreśla, że Richard Rojas, którego oskarżono o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa, rozmyślnie wjechał w ludzi na chodniku. Śledczy ujawnili, że po aresztowaniu Rojas powiedział policji, iż chciał „zabić ich wszystkich”. Twierdził też, że powiedział policjantom, iż powinni byli go zastrzelić, żeby go powstrzymać oraz że palił marihuanę „zaprawioną” PCP (fencyklidyną) – informuje Associated Press.

Nowojorska policja poinformowała w piątek, że trzy z osób potrąconych samochodem przez Rojasa są wciąż w stanie krytycznym, a stan jednej jest skrajnie krytyczny.

Według policji wyniki testów na obecność narkotyków w organizmie Rojasa są oczekiwane za kilka dni.

Times Square jest nowojorską atrakcją turystyczną. Codziennie przechodzą tamtędy setki tysięcy ludzi. Specjalne bariery mają chronić pieszych, ale nie są one jeszcze szczelne i w wielu miejscach samochody mogą nadal wjechać na chodniki lub skwery.

Wybrane dla Ciebie