Proces „Hossa” odroczony do 28 czerwca

aktualizacja: 10:49 wyślijdrukuj
Na ławie oskarżonych „Hoss” zasiadł wraz z bratem Adamem P. (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk )

Do 28 czerwca poznański sąd okręgowy odroczył proces „króla mafii wnuczkowej” Arkadiusza Ł. ps. „Hoss”. W piątek w sali rozpraw „Hoss” źle się poczuł i poprosił o wezwanie pogotowia. Oskarżonemu udzielono pomocy medycznej i odprowadzono do aresztu śledczego. Piątkowa rozprawa była kolejną próbą rozpoczęcia procesu przez sąd – wcześniej kilkakrotnie rozprawy były odraczane m.in. z powodu niestawiennictwa. Akt oskarżenia nadal nie został odczytany.

Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu  rozpoczął się dziś proces Arkadiusza Ł. Zarzuca mu się kierowanie grupą przestępczą i organizowanie procederu oszustw „na wnuczka” w Polsce, Niemczech, Szwajcarii oraz Luksemburgu, a także wyłudzenie w ten sposób kilku milionów złotych.

Na ławie oskarżonych „Hoss” zasiadł wraz ze swoim bratem Adamem P.

W Poznaniu już kilkakrotnie próbowano rozpocząć ich proces, za każdym razem jednak rozprawy były odraczane, m.in. z powodu niestawiennictwa „Hossa”. Arkadiusz Ł. na salę rozpraw został doprowadzony z poznańskiego aresztu śledczego, do którego został przewieziony z Warszawy. Sprawa przeciwko Arkadiuszowi Ł. prowadzona jest także w Austrii. Tamtejsi śledczy zarzucają mu wyłudzenie wraz z synem metodą „na wnuczka” ponad 1 miliarda euro w Austrii, Niemczech i Szwajcarii.

Wybrane dla Ciebie