Żyli ze sobą bez ślubu, zostali ukamienowani

aktualizacja: 13:35 wyślijdrukuj
fot
Cztery osoby rzucały w parę kamieniami (fot. Pixabay/Hans)

Kobieta i mężczyzna zostali zakopani po szyję w dwóch oddzielnych dziurach w ziemi. Następnie czterech mężczyzn zaczęło rzucać w nich kamieniami. Do skutku. Wszystko dlatego, że para żyła ze sobą bez ślubu.

Północno-wschodnia część Mali wydawała się względnie bezpieczna. Co prawda islamiści zajęli ten teren w marcu 2012 roku, ale rok później zostali wyparci podczas francuskiej interwencji militarnej. Bezpiecznie musiała poczuć się para, która zdecydował się żyć ze sobą bez ślubu. Do czasu.

– Islamiści wykopali dwa otwory, w których umieścili mężczyznę i kobietę. Para została ukamienowana – relacjonuje lokalny urzędnik.

Egzekucja odbyła się w Taghit w pobliżu miejscowości Aguelhok. Urzędnik dodał, że na „widowisko” zaproszona została lokalna społeczność. Kamieniami rzucało czterech mężczyzn. Para została zamordowana w świetle prawa – prawa, jak określają lokalni urzędnicy rozmawiający z AFP, islamistycznego. To samo prawo nakazuje kobietom zasłanianie twarzy, przewiduje także kary takie jak chłosta i kamienowanie za „złe prowadzenie się”.

W 2012 roku w Aguelhok ukamienowano inna parę, oskarżoną o posiadanie nieślubnych dzieci.

Wybrane dla Ciebie