Gowin: PiS przygotowywało Macierewicza od wielu lat do funkcji szefa MON

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin (fot. TVP/Marcin Sochacki)

– Ekstrawagancja Antoniego Macierewicza jest ograniczona, sprawa moim zdaniem jest zamknięta - mówił w piątek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin w Radiu Zet, pytany, czy w PiS dojrzewa zamiar ucięcia „ekstrawagancji” Macierewicza.

Macierewicz do Laska: możemy stanąć do naukowej dyskusji

– Dziesiątki badań, które wczoraj były pokazane przez podkomisję, zostały zakończone i mogą być poddane osądowi naukowemu; w dowolnym gremium, na...

zobacz więcej

Wicepremier na uwagę Konrada Piaseckiego, że „wygląda jak niedoszły minister obrony narodowej” przyznał, że były takie plany. – Zakładaliśmy, że będzie rząd koalicyjny, pewnie w tym rządzie pełniłbym inną funkcję niż minister nauki i szkolnictwa wyższego – mówił wicepremier.

Według Gowina PiS przygotowywało Antoniego Macierewicza i jego współpracowników „od wielu lat do funkcji” szefa MON.

Na pytanie, czy uważa, że działalność szefa MON „powinna budzić niepokój” odpowiedział, że wzajemne recenzowanie się ministrów byłoby fatalnym zwyczajem. Wicepremier był też pytany o dymisję dr. Wacława Berczyńskiego z kierowania podkomisją do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej.

– Nie czuję się rzecznikiem MON – odparł. – Przyjmuję do wiadomości to, co wyczytałem w internecie. Pan minister Macierewicz potwierdził, że powody rezygnacji czasowej, zdaniem ministra Macierewicza, pana doktora Berczyńskiego były czysto osobiste – powiedział Gowin.

źródło:
Zobacz więcej