Kora Jackowska wraca do zdrowia i na scenę. Będzie płyta

Kora wraca na scenę (fot. arch.TVP/Jan Bogacz)

Piosenkarka Kora Jackowska, która przez ostatnie lata zmagała się z chorobą nowotworową, jeszcze w tym roku weźmie udział w ważnym przedsięwzięciu muzycznym, a za rok odbędzie się trasa promująca jej nową płytę – poinformowała w „Dobrym Tygodniu” Katarzyna Litwin, menedżerka gwiazdy.

Kora kończy 65 lat

– Wszystko możesz zaśpiewać rockowo, ale sprawienie, żeby to miało energię, to rzeczywiście wyższa szkoła jazdy – twierdzi wokalistka grupy Maanam....

zobacz więcej

Na razie „ważne przedsięwzięcie muzyczne” pozostaje tajemnicą. – Nie mogę zdradzić więcej szczegółów, bo to będzie niespodzianka i umówiliśmy się z organizatorami, że ogłosimy to na tydzień przed rozpoczęciem imprezy - wyjaśniła menedżerka.

– Kora pracuje nad tekstami do płyty. Kolejnym krokiem będzie poszukiwanie i składanie propozycji odpowiednich kompozycji muzycznych (…), Kora cały czas śpiewała, pracowała nad głosem. W miejscu, w którym mieszka, nikt jej w tym nie przeszkadza – powiedziała Litwin „Super Expressowi”.

„Jestem piosenkarką, żoną, matką i babcią. Choruję na nowotwór jajnika”. Kora apeluje o pomoc

24 tys. zł. – tyle wynosi miesięczna kwota kuracji farmakologicznej lekiem, który przyjmuje wokalistka Olga Sipowicz, znana jako Kora z zespołu...

zobacz więcej

Walka z nowotworem

Jackowska zmagała się z nowotworem, który pokrzyżował jej plany zawodowe. Piosenkarka pojawiała się jedynie w programie „Must Be the Music”, w którym była jurorką. Teraz Kora czuje się coraz lepiej i otrzymała „zielone światło" pozwalające ruszyć w trasę koncertową.

Kamil Sipowicz, mąż wokalistki, zdradził, że choroba Kory zmieniła jej tryb życia: – Wprowadziliśmy zdrowy tryb odżywiania: soki z brzozy, z pokrzywy, sałatki z mlecza. Żyjemy zgodnie z rytmem przyrody – powiedział Sipowicz.

źródło:
Zobacz więcej