Patriotyzm gospodarczy w pełnej krasie. Rozpoczyna się akcja „Kupuj Polskie”

aktualizacja: 08:22 wyślijdrukuj
fot
Kod kreksowy polskich prokuktów zaczyna się od liczby 590 (fot. arch.PAP/Wojciech Pacewicz)

Młodzież Wszechpolska w czwartek rozpoczyna w całej Polsce coroczną akcję „Kupuj Polskie”. – Chcemy przypominać Polakom jak ważny jest patriotyzm ekonomiczny, jak ważne jest, aby pamiętać o rozwoju polskiej przedsiębiorczości – oświadczył rzecznik prasowy MW Mateusz Pławski.

– Kupując polskie produkty tak naprawdę sprawiamy, że te pieniądze, które wydamy, wracają znowu do nas – podkreślił Pławski na briefingu prasowym przed Uniwersytetem Warszawskim na Krakowskim Przedmieściu.

Cechą charakterystyczną polskich towarów jest liczba 590 na początku kodu kreskowego.

Jak dodał Pławski, Młodzież Wszechpolska stanowczo sprzeciwia się „próbie wypierania kapitałów narodowych przez kapitały ponadnarodowe, wielkie korporacje oraz globalistyczne firmy i koncerny”.

– W ramach naszej akcji planujemy, oprócz promowania wśród społeczeństwa postaw związanych z patriotyzmem ekonomicznym, nawiązywanie kontaktów z przedsiębiorcami polskimi, którzy rokrocznie są bardzo zadowoleni z naszej akcji i bardzo nam dziękują. Wielu z nich włącza się, zwłaszcza w małych miejscowościach, w naszą akcję – podkreślił Pławski.

Jak zapewnił, Młodzież Wszechpolska będzie akcję „Kupuj Polskie” rozszerzać.

Wybrane dla Ciebie