Zaskakujący koniec obiecującego skoku. Złodzieja zatrzymało… okno

aktualizacja: 20:33 wyślijdrukuj
fot
Zanim utknął w oknie, rabuś odbył kilka kursów do sklepu jubilerskiego (fot. Gendarmerie)

Idealnie nadawałby się do gangu Olsena. Francuska policja zatrzymała włamywacza na gorącym uczynku. Mężczyzna próbował ulotnić się ze sklepu jubilerskiego z łupem, ale wyciął zbyt mały otwór w szybkie wystawowej.

Do włamania doszło w miejscowości Mauléon-Licharre w departamencie Pireneje Atlantyckie, który leży w południowo-zachodniej części Francji. Mężczyzna okradł sklep jubilerski i próbował uciec.

Włamywacz dość dobrze zaplanował skok. Wykonał dziurę w oknie, ale dobrał złą średnicę i opuszczając sklep nie był w stanie się przecisnąć z łupem.

Pomogli strażacy

Okoliczni mieszkańcy wezwali policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, ujrzeli zawieszonego w oknie przestępcę. Mundurowi nie byli w stanie wyciągnąć włamywacza. Wezwano więc straż pożarną, która powiększyła otwór.

Nieudolny rabuś, jak się okazało będący pod wpływem alkoholu, trafił do aresztu. W poniedziałek usłyszał zarzuty. Policjanci przeszukali mieszkanie złodzieja, okazało się, że wcześniej odbył kilka kursów do upatrzonego sklepu.

Wybrane dla Ciebie