Świętował sukces, aż stracił prawo jazdy. Policja zawiozła go na skocznię

Bjoern Einar Rumoeren to dwukrotny mistrz świata w lotach narciarskich (fot. twitter.com/alkovayov)

Prawo jazdy stracił w niedzielę Bjoern Einar Rumoeren, dwukrotny mistrz świata w lotach narciarskich i były rekordzista w długości skoku. Powodem, jak sam przyznał, było zbyt huczne świętowanie sobotniego konkursu w Vikersund, gdzie padły kolejne rekordy w lotach.

Stoch znów wygrywa. „Byliśmy pod takim napięciem, że można by naładować niejeden akumulator”

– Byłem skoncentrowany wyłącznie na sobie. Nie liczyłem, nie kalkulowałem. Po prostu chciałem oddać jeszcze jeden taki fajny, długi lot....

zobacz więcej

– Mówiło się już od kilku tygodni o nowym rekordzie świata i pobiciu wyniku Andersa Fannemela, który przed dwoma laty uzyskał 251,5 m, lecz nikt w to tak naprawdę nie wierzył. W sobotę jednak byliśmy świadkami szalonego konkursu. Najpierw nasz Robert Johansson skoczył na odległość 252 m, a później Austriak Stefan Kraft uzyskał 253,5. W tej sytuacji musieliśmy to uczcić i chyba było nieco zbyt burzliwie – powiedział Romoeren dziennikowi „Verdens Gang”.

W niedzielę w południe jadąc do Vikersund Norweg został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej i wynik alkomatu sprawił, że stracił prawo jazdy.

Policja pomogła

– Samochód musiałem zostawić na poboczu, lecz policjanci rozpoznali mnie i byli tak mili, że zawieźli mnie pod skocznię i zdążyłem jeszcze na serie finałową – dodał.

Policja podała w oficjalnym komunikacie, że w niedzielę podczas wielu kontroli drogowych w regionie Vikersund tylko jeden kierowca miał niedozwoloną zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

„To byłem ja”

– Słyszałem tą wiadomość później w radio i to niestety byłem ja – przyznał były skoczek.

Romoeren zakończył karierę w 2014 roku i obecnie jest jednym z dyrektorów marketingu w norweskiej federacji narciarskiej (NSF). W latach 2005-11 był rekordzistą w długości skoku z wynikiem 239 m, który uzyskał na mamucie w Planicy. W karierze zdobył dwa złote medale oraz srebrny i brązowy mistrzostw świata w lotach narciarskich oraz dwa brązowe i srebrny narciarskich MŚ w drużynie. Indywidualnie zdobył brązowy medal olimpijski na dużej skoczni w Turynie (2006).

źródło:

Zobacz więcej