Protestujący zakłócili wizytę Jarosława Kaczyńskiego na grobie brata i bratowej na Wawelu

aktualizacja: 22:15 wyślijdrukuj
Prezes PiS Jarosław Kaczyński wjeżdża na Wawel (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjechał w sobotę wieczorem na Wawel, gdzie złoży kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich. Grupa osób protestujących przeciwko tej wizycie i „upartyjnieniu Wawelu”, zgromadzona u stóp wzgórza, wznosiła okrzyki „Będziesz siedział”.

Każdego 18. dnia miesiąca – w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej – Jarosław Kaczyński odwiedza grób brata i bratowej. W sobotę towarzyszyli mu m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Pod Wawelem zebrało się kilkadziesiąt osób. Przynieśli ze sobą transparent „Stop upartyjnieniu Wawelu”. Gdy politycy PiS wjeżdżali na wzgórze, nad Krakowem przeszła akurat potężna burza z gradobiciem. Mimo to protestujący gwizdali i wznosili okrzyki: „Hańba”, „Wawel królów, nie prezesów”, „Będziesz siedział”.

– Każdy z nas protestuje przeciwko różnym rzeczom, które robi obecna władza. Ten protest ma na celu sprzeciwienie się upartyjnianiu Wzgórza Wawelskiego, przeciwko organizacji eventu partyjnego w miejscu, które jest ważne dla każdej Polki i każdego Polaka – powiedział Tomasz Puła, jeden z organizatorów demonstracji.

Tuż po wjeździe na Wawel polityków PiS zebrani rozeszli się.

Wybrane dla Ciebie