„Instrukcja szefa Axel Springer to łamanie kręgosłupów”

aktualizacja: 08:01 wyślijdrukuj
Szef Ringier Axel Springer wysłał instrukcję dla polskich dziennikarzy pracujących w koncernie (fot. Sean Gallup/Getty Images)

– Media są czwartą władzą, która ma pilnować pozostałych trzech, a tu się okazuje, że redaktor dostaje co tydzień przekaz z zagranicy, jak ma pisać i co ma pisać. Jest to niedopuszczalne i trzeba to jak najszybciej zmienić – powiedział w „Gościu poranka” Jarosław Sachajko, poseł Kukiz’15, komentując informacje „Wiadomości” TVP o instrukcji szefa Ringier Axel Springer dla polskich dziennikarzy.

– Jestem w szoku, okazuje się, że to jest cotygodniowy list do swoich pracowników (…), jest to łamanie kręgosłupów redaktorów, ingerencja w państwo – stwierdził polityk.

Sachajko podkreślił, że w Niemczech i we Francji jest „najwyżej 5 proc. mediów zagranicznych, u nas (w Polsce – przyp. red.) jest to 70 proc.”. – Co gorzej, media te są w jednych rękach. Człowiek bierze jedną, drugą, trzecią gazetę, siada do internetu i widzi ten sam przekaz, wierzy w to, że tak prawdopodobnie jest, skoro wszyscy o tym piszą. A tu się okazuje, że ta informacja wychodzi z jednego źródła – dodał Kukiz’15.

Wybrane dla Ciebie