Największy w Polsce rollercoaster powstaje na Śląsku

Kolejka będzie nawiązywała do legendy o powstaniu państwa polskiego (fot. mat. pras.)

Ma 40 metrów wysokości i pędzi z prędkością 95 kilometrów na godzinę. W Śląskim Wesołym Miasteczku powstaje największy w Polsce rollercoaster. – Jego nazwa, czyli „Lech” będzie nawiązywała do legendy o powstaniu państwa polskiego – mówi w rozmowie z tvp.info Kamil Michno, rzecznik prasowy ŚWM.

„Lech” powstawał całą zimę. Właśnie zamontowane zostały najwyższe elementy konstrukcyjne kolejki. Ogromny i największy w Polsce rollercoaster ma 40 metrów wysokości, a tor zjazdowy będzie miał długość 908 metrów. – Maksymalna prędkość jaką będzie mógł osiągnąć to 95 kilometrów na godzinę, a czas przejazdu potrwa 104 sekundy. Jeden wagonik, bo tyle na razie będzie jeździć po torze przewiezie 20 pasażerów – mówi Kamil Michno.

Dziki Zachód w Żorach, Muminki na wyspie Kailo. Wakacje w parkach rozrywki

Wakacje to nie tylko zabawa na plaży, czy wędrówka górskim szlakiem. W wolne od szkoły i obowiązków dni warto odwiedzić parki rozrywki. Ich oferta...

zobacz więcej

Zamek, gród i rycerska karczma

Nazwa „Lech Coaster” będzie nawiązywała do legendy o „Lechu, Czechu i Rusie”. – Będzie się do niego wchodziło przez zamek, całe otoczenie rollercoastera będzie przypominało wyglądem pradawny gród. Obok zamku znajdzie się także rycerska karczma, która pomieści 600 gości – opisuje Michno.

Urządzenie zostanie uruchomione w połowie maja, a oddane do użytku 1 lipca. Michno dodaje, że całe Śląskie Wesołe Miasteczko przechodzi właśnie metamorfozę i tematyką będzie nawiązywało do legend. Spółka WPKiW, która zarządza Parkiem Śląskim podpisała w kwietniu 2015 roku umowy inwestycyjne ze słowacką firmą Tatry Mountain Resorts, dotyczące rozwoju Śląskiego Wesołego Miasteczka. Słowacki partner zobowiązał się w ciągu pięciu lat zainwestować w modernizację Wesołego Miasteczka co najmniej 117 mln zł. Tereny, na których obecnie funkcjonuje jeden z największych polskich lunaparków, są wydzierżawione spółce.

źródło:
Zobacz więcej