Agresywni kontrolerzy kontra gapowicz. Mamy nagranie ze szczecińskiego tramwaju

aktualizacja: 16:44 wyślijdrukuj
Jeden z pasażerów nagrał zajście w tramwaju (fot. TVP Info)

Prokuratura wyjaśnia kontrowersyjną interwencję kontrolerów biletów komunikacji miejskiej ze Szczecina. W sieci pojawiło się nagranie jednego ze świadków. Zarejestrował, jak podczas kontroli w tramwaju dwaj kontrolerzy szarpią pasażera, który jechał na gapę. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego broni swoich pracowników.

Na nagraniu, które krąży w sieci widać, jak kontrolerzy nadużywają siły w stosunku do gapowicza, a przy okazji szturchają innych pasażerów.

Kontrolerzy biletów nie mają prawa używać tzw. środków przymusu bezpośredniego wobec pasażerów podróżujących bez biletów czy karty okresowej.

W tramwaju słychać było głosy oburzenia. Ludzie mówili, że pasażer ma prawo wysiąść. Świadkowie podkreślają, że kontrolowany gapowicz zachowywał się spokojnie, a kontrolerzy byli agresywni.

Przedstawiciele Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego bronią swoich pracowników. Wg nich to kontrolowany mężczyzna był agresywny, uderzał łokciami kontrolerów. A poza tym już po raz czwarty złapano go bez biletu.

Wybrane dla Ciebie