„Jeśli budżet jest nielegalny, niech nie biorą pensji”

– Apeluję raz jeszcze o odpowiedzialność, rzetelność i konsekwencję. Dbajmy o kulturę polityczną, nie mówię już o tej osobistej – mówił w programie „Gość Wiadomości” marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

„Blokowanie mównicy to poważne przestępstwo”

– Chciałbym podziękować Senatowi, wszystkim którzy przyczynili się do tego, że budżet został uchwalony, że cały ten zamysł, by Polacy zostali...

zobacz więcej

Stanisław Karczewski, pytany o wydarzenia w Sejmie, powiedział, że jest przekonany. iż cała ta sytuacja jeszcze bardziej zraża obywateli do polityki.

– Apeluję do posłów PO i Nowoczesnej, byśmy nie psuli tej kultury politycznej – mówił. Zwrócił uwagę, że to PO i Nowoczesna siłą zajęły mównicę. – To, że my nie używamy siły, nie znaczy, że weszli tam zgodnie z regulaminem. Oni tam weszli siłą. Jesteśmy bardzo delikatni. Nie chcemy używać żadnej siły – stwierdził.

„Prawo jest po stronie PiS, ale najważniejsze jest dobro kraju”

– Nie byłem proszony o mediację, nie brałem udziału w tych rozmowach. Oceniam negatywnie to co dzieje się na scenie politycznej. To taki trochę...

zobacz więcej

Dodał, że jeśli opozycja uważa, że budżet został uchwalony nielegalnie, to proponuje, aby z niego nie korzystali.

– Jeśli uważają, że budżet jest nielegalny, niech nie biorą pensji, pieniędzy na biura partyjne, czy partię polityczną, bo będzie to partia nielegalna – powiedział.

Jego zdaniem, w czwartek o godzinie 10, na którą to marszałek Kuchciński wyznaczył wznowienie obrad Sejmu, politycy PO i Nowoczesnej powinni udostępnić mównicę i rozpocząć normalne obrady. Na pytanie, czy może dojść do sytuacji, gdy na salę plenarną wezwana zostanie Straż Marszałkowska, odpowiedział, że to marszałek Kuchciński podejmie odpowiednie decyzje.

– Rozmawiamy na ten temat, dyskutujemy, bo to wielki problem dla Polski. Apeluję raz jeszcze o odpowiedzialność , rzetelność i konsekwencję. Dbajmy o kulturę polityczną – powiedział gość TVP Info.


Obejrzyj cały program: „Gość Wiadomości”

źródło:
Zobacz więcej