TYLKO U NAS

„Prawo jest po stronie PiS, ale najważniejsze jest dobro kraju”

aktualizacja: 19:10 wyślijdrukuj
Kornel Morawiecki był gościem TVP Info (fot. TVP Info)

– Nie byłem proszony o mediację, nie brałem udziału w tych rozmowach. Oceniam negatywnie to, co dzieje się na scenie politycznej. To próba zerwania Sejmu – mówił w programie „Cztery strony” Kornel Morawiecki z koła poselskiego Wolni i Solidarni.

Morawiecki stwierdził, że każdy na polecenie marszałka Kuchcińskiego powinien pójść do Sali Kolumnowej. – To on wyznacza miejsce i czas – powiedział. Jego zdaniem, to, co działo się w Sejmie, było nie tylko próbą zerwania Sejmu, ale też niedopuszczeniem do normalnego procedowania i marszałka do pracy. – Te działania są oburzające, to osłabia i zmiata naszą klasę polityczną. Wyraźnie ją osłabia. Polityka to gra o władzę, wpływy, ale nie jest to coś, co powinno być naczelnym zadaniem. Prawo jest po stronie PiS-u, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest dobro kraju, które jest wyraźnie naruszone – powiedział.
Morawiecki stwierdził, że opozycji chodzi o skrócenie kadencji obecnego Sejmu, ale myśli egoistycznie i indywidualistycznie. – Prosiłbym Schetynę i kolegów z opozycji, żeby ustąpili, żeby przestali blokować mównicę. To jest niszczące i plugawiące całą polityczną wartość. Bryzgi tych ich nieodpowiedzialnych zachowań idą na wszystkich, którzy uprawiają politykę. Niszczymy coś więcej niż tylko politykę, możliwość uczciwego porozumiewania się – mówił. Dodał, że wierzy w to, że ten kryzys da się pokonać. – Chciałbym, żeby opozycja ustąpiła i pokazała większą klasę – apelował.


Obejrzyj cały program: „Cztery strony”

Wybrane dla Ciebie