Dla kogo Złote Globy? Dziś wielka gala w Beverly Hills

W gali weźmie udział m.in. Sylvester Stallone (fot. twitter.com/GoldenGlobeAwards)

Prestiżowe nagrody filmowe Złote Globy zostaną wręczone w nocy z niedzieli na poniedziałek w Los Angeles. Wśród faworytów są musical „La La Land” oraz dramat „Moonlight”. Filmy te otrzymały największa liczbę nominacji.

„Zjawa” rozbiła pulę nagród. Złote Globy 2016 przyznane

Twórcy filmów „Zjawa” i „Marsjanin” zgarnęli główne nagrody Złotych Globów, przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej....

zobacz więcej

Złote Globy zostaną wręczone już po raz 74. Ceremonia odbędzie się w Beverly Hills, na przedmieściach los Angeles. Imprezę poprowadzi amerykański komik Jimmy Fallon.

Kto faworytem?

W kategorii najlepsza komedia lub musical faworytem jest opowiadający o romansie między młodą aktorką a pianistą jazzowym film „La La Land”. Obraz ten otrzymał 7 nominacji, m.in. w kategoriach aktorskich dla Emmy Stone i Ryana Goslinga.

„Moonlight” Barry’ego Jenkinsa będzie ubiegać się o tytuł najlepszego dramatu. Obraz ten otrzymał też nominacje za scenariusz, reżyserię oraz za role drugoplanowe.

W kategoriach aktorskich o Złote Globy powalczą w tym roku m.in. Denzel Washington, Natalie Portman, Hugh Grant i Colin Farrell.

Szansę na dziesiąty w swojej karierze Złoty Glob ma Meryl Streep (za rolę w filmie „Florence Foster Jenkins”).

Nagroda dla Francji?

W kategorii najlepszy film zagraniczny faworytem jest Francja z trzema nominacjami, w tym jednej we współpracy z Iranem. Pozostałe dwa nominowane filmy reprezentują Chile i Niemcy.

Złote Globy przyznaje Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przy Hollywood. W jego skład wschodzi około 90 dziennikarzy i fotoreporterów z 55 krajów świata.

źródło:
Zobacz więcej