Znamy Miss Polski na Wózku 2016. O koronę walczyło 12 finalistek

aktualizacja: 10:23 wyślijdrukuj
Adrianna Zawadzińska (C) została wybrana Miss Polski na Wózku 2016 (fot. PAP/Jakub Kamiński)

Adrianna Zawadzińska została „Miss Polski na Wózku 2016”. W finale pokonała 11 konkurentek. Konkurs, który ma za zadanie przypomnieć, że kobiety z niepełnosprawnością są równie atrakcyjne i wartościowe jak pozostałe.

Miss Polski na Wózku to konkurs organizowany przez Fundację „Jedyna Taka”.

Ma on na celu zmianę wizerunku osób z niepełnosprawnością, czyli po prostu pokazanie światu, że kobiety niepełnosprawne niczym nie różnią się od reszty społeczeństwa.

„Wózek nie powinien być wyznacznikiem atrakcyjności, a niepełnosprawność przeszkodą w realizowaniu się w życiu” – czytamy na stronie fundacji.

Olga Fijałkowska, pierwsza Miss Polski na Wózku, podkreśla, że bardzo ważne jest to, by osoby z niepełnosprawnością wychodziły do społeczeństwa. Dzięki temu mogą one przełamywać bariery – nie tylko swoje, ale także w pełni sprawnego otoczenia. – Wychodzenie do społeczeństwa dużo daje. Jeżeli będziemy zamknięci na świat, nie będziemy do niego wychodzić, rozmawiać, to ludzie nie będą nas akceptować, bo nie będą wiedzieli, jak na nas zareagować – mówi. Przed finałem panie wzięły udział w szkoleniach z wizażu, zajęciach choreograficznych i doborze stroju na scenę. Znaczną część ich czasu wypełniły sesje zdjęciowe, podzielone na kilka bloków tematycznych. To między innymi sesja do kalendarza, który zostanie wydany w październiku tego roku, sesja do katalogu sukien ślubnych czy sesja do grafik komputerowych.

Finał „Miss Polski na Wózku” odbył się 16 lipca w Amfiteatrze im. Michaela Jacksona w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie