Marzenia się spełniają. Messi chce spotkać się z małym Afgańczykiem w koszulce z foliówki

aktualizacja: 09:58 wyślijdrukuj
fot
Lionel Messi i jego pięcioletni wielki fan, Murtaza (fot. PAP/EPA/QUIQUE GARCIA/Twitter)

Piłkarski gwiazdor Lionel Messi chce się spotkać z pięcioletnim afgańskim chłopcem, który jest wielkim fanem Argentyńczyka. Murtaza Ahmadi stał się sławny, gdy jego zdjęcie w koszulce Messiego, zrobionej z plastikowej torby w biało-niebieskie paski, obiegło internet.

Rodzina Murtazy to rolnicy. Mieszkają w małej wiosce niedaleko Kabulu. Ojciec Murtazy mówi, że są tak biedni, że nie mogli pozwolić sobie, by kupić chłopcu replikę koszulki Messiego. Dodał, że Murtaza ma do zabawy tylko dziurawą piłkę.

Mały bohater mediów

15-letni brat chłopczyka, Homayoun, zaimprowizował dla malucha koszulkę z reklamówki, a potem zrobił mu w niej zdjęcie, które wrzucił na Facebooka. Zdjęcie, na którym Murtaza ubrany w koszulkę, stoi tyłem, przechodziło z portalu na portal, aż stało się słynne na cały świat. Internauci zaangażowali się w poszukiwanie chłopca. Początkowo przypuszczano, że może to być mały Irakijczyk.
Przygotowania do podróży

Afgańska Federacja Piłkarska ogłosiła, że Messi skontaktował się z jej działaczami, by jak najszybciej zorganizowali spotkanie z Murtazą. Do spotkania dojdzie w Barcelonie, najpewniej gwiazdor spotka się z kibicem na stadionie Camp Nou.

Za czasów rządów talibów w Afganistanie nikt sportu nie uprawiał. Piłkarski stadion w Kabulu zamieniono w miejsce egzekucji. Teraz sytuacja bardzo powoli się zmienia. Najpopularniejsze w tym zniszczonym wieloletnią wojną domową kraju są piłka nożna oraz krykiet.

Wybrane dla Ciebie