Delfinarium w centrum Polski? Podwarszawski Mszczonów znalazł inwestora. Będzie delfino–terapia

aktualizacja: 09:52 wyślijdrukuj
fot
Delfinarium jest planowane na kilku działkach obok funkcjonujących obecnie Term (fot. flickr/Life is a wonder)

Gmina Mszczonów (woj. mazowieckie) planuje budowę delfinarium – rozpoczęła się już procedura wydawania decyzji środowiskowej dla takiej inwestycji. Mieszkańcy są podzieleni. Jedni szeroko otwierają oczy i nie dowierzają, inni już się cieszą na wielką atrakcję.

Gmina Mszczonów umieściła obwieszczenie o planowanej inwestycji w sąsiedztwie Term. Inwestor, Mazowieckie Centrum Edukacji i Ochrony Mórz Sp. z o.o. gromadzi dokumenty i prowadzi uzgodnienia przed rozpoczęciem budowy.

Geotermia Mazowiecka dostarczająca wodę do mszczonowskich Term wydała warunki techniczne dla delfinarium, prowadzi też badania naukowe nad wzbogaceniem wód geotermalnych. Delfinarium jest planowane na kilku działkach obok Term. Miałoby łączyć funkcje rozrywkowe, edukacyjne i rehabilitacyjne.

Setki nowych miejsc pracy

Inwestor planuje wybudować Delfinarium przy Termach, gdzie będzie prowadzona rehabilitacja. Na termach powstałoby wtedy Centrum Rehabilitacji gdzie prowadzona byłaby Delfino-terapia – czytamy na portalu mszczonow24h.pl. Jak wynika z zawartych tam informacji, budowa delfinarium oznaczałaby setki nowych miejsc pracy.

Mszczonów znajduje się ok. 50 km na południowy zachód od Warszawy.Projekt współgra z planami miasta, aby w przyszłości stać się uzdrowiskiem. O tym czy to będzie możliwe, przesądzą prowadzone badania nad wzbogaceniem wody w Termach.

Wybrane dla Ciebie