Polska Anakonda na pomoc Szwedce. Akcja ratownicza na Bałtyku

Załoga Anakondy w akcji (fot.Czesław Cichy)

65–letnia obywatelka Szwecji zasłabła na promie na pełnym morzu, około 30 kilometrów od Rozewia. Stan kobiety był na tyle poważny, że konieczne było jak najszybsze przetransportowanie na stały ląd. Na pomoc ruszyła załoga śmigłowca ratunkowego Anakonda.

Przerażające i wzruszające nagranie. Chłopiec ratuje dziewczynkę z deszczu pocisków

Chłopiec został bohaterem w Syrii, kiedy w sieci pojawił się film, na którym widać, jak ratuje dziewczynkę z deszczu pocisków. Sprawdzana jest...

zobacz więcej

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielne popołudnie, podczas rejsu z Gdyni do Karlskrony. U kobiety, która zasłabła podczas rejsu, podejrzewano krwotok wewnętrzny. Na ratunek chorej ruszyła załoga śmigłowca ratowniczego z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach.

Po niespełna pół godzinie byli już nad promem.

– Na pokład został opuszczony jeden z członków załogi, który udzielił poszkodowanej pierwszej pomocy i przygotował ją do podjęcia za pomocą noszy. Kilka minut później chora znajdowała się już pod opieką ratownika na pokładzie śmigłowca Anakonda zmierzającego w kierunku lądu – poinformował kmdr ppor. Czesław Cichy z Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Po kolejnej pół godzinie lotu, śmigłowiec wylądował na gdyńskim lotnisku. Kobieta została przekazana załodze karetki pogotowia, która udzieliła jej dalszej pomocy medycznej.

banner

źródło:
Zobacz więcej