12-latka w ciąży. Ojcem dziecka jest 13-latek?

Sąd w Starachowicach zajmuje się sprawą dwójki bardzo młodych ludzi, którzy zostaną rodzicami. Dziewczyna ma zaledwie 12 lat, a chłopak podejrzewany o ojcostwo jest o rok starszy od przyszłej mamy.

Plotki o ciężarnej dziewczynie, uczennicy jednej ze starachowickich podstawówek, krążyły po mieście już w zeszłym miesiącu. Oficjalne zawiadomienie o ciąży nastolatki dotarło do policji w Starachowicach w styczniu.

Wcześniej policja dowiedziała się o sprawie na podstawie doniesień, które anonimowo pojawiły się na jednym z portali internetowych. – W ostatni czwartek zostało przyjęte zgłoszenie o uzasadnionym podejrzeniu, że 12-latka jest w ciąży, a ojcem jej dziecka jest prawdopodobnie 13-letni uczeń jednego ze starachowickich gimnazjów – mówi Monika Kalinowska, rzecznik prasowy policji w Starachowicach.

Obie osoby, których sprawa dotyczy, mają poniżej 15 lat, dlatego sprawą nieletnich będzie zajmował się prokurator. Sąd nie podjął jeszcze żadnych decyzji odnośnie młodych rodziców.

Sąd zastanawia się co zrobić w tej sytuacji, jakie postępowanie ma wszcząć. Ma na to siedem dni od daty przyjęcia zawiadomienia – mówił sędzia Marcin Chałoński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

źródło: